Kochając marzy się o przyszłości - Stefan Żeromski
 

2015-11-06

 

Klaudia Gadecka - absolwentka z roku 2009-2010

 

   Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Trumiejach ukończyłam z wyróżniem w 2010 roku. Kolejnym etapem mojej edukacji było Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Wandowie. Trzy spędzone tam lata to czas intensywnej nauki, ale także udziału w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach. Zaowocowało to liczynymi osiągnięciami m.in. tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie "Grudzień 70", wygraną szkolnego "Konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych" czy innych wyróżnień np. w Ogólnopolskich Biennalach Plastycznych.


   Dzięki dobremu wyszkoleniu fizycznemu jeszcze z czasów podstawówki, również w gimnazjum brałam udział w reprezentowaniu szkoły na forum sportowym.


   Osiągnięcie wysokich wyników na testach gimnazjalnych zapewniło mi dostanie się do II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Kwidzynie. Tu też uczę się nadal w klasie humanistycznej o specjalności lingwistycznej. Na poziomie rozszerzonym realizuję lubiane przeze mnie już od czasów podstawówki przedmioty - historię, język polski, język niemiecki, ale także język angielski. Obecnie jestem juz w trzeciej, ostatniej klasie i przygotowuję się do zwieńczenia tego etapu edukacji dobrze zdaną maturą z wcześniej wymienionych przedmiotów.


   W ubiegłym roku uczestniczyłam w "Olimpiadzie Wiedzy o Solidarności", który ukończyłam na myślę wysokim, wojewódzkim etapie. W czerwcu jako laureat Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych brałam udział w warsztatch w niemieckim, nadmorskim mieście Travemunde. Wyjazd ten był formą nagrody ufundowanej przez Towarzystwo Kulturalne Mniejszości Niemieckiej Ojczyzna z Kwidzyna.


   Podczas nauki w gimnazjum, jak i teraz w liceum angażuję się w pomoc wolontariacką i różnego rodzaju akcje charytatywne, m.in. jako wolontariusz WOŚP.


   Nieprzerwanie od początku liceum jestem laureatką Stypendium Starosty Powiatu Kwidzyńskiego. Moją przyszłość wiążę niewątpliwie z językami obcymi, a konkretnie językiem niemieckim. Dlatego też już czterokrotnie brałam udział w młodzieżowych wymianach polsko-niemieckich, podczas których razem z uczniami z niemieckiego Osterholz pracujemy nad różnego typu projektami od historycznych po artystyczne. Mam nadzieję, że moją ambicją, uporem, ale także zasobem wiedzy uda mi się spełnić moje plany na przyszłość.

 

wróć do listy absolwentów

 

 

Grudzień 2020
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
581157
Szkoła Podstawowa im. St. Żeromskiego w Trumiejach
Copyright © 2010