Kochając marzy się o przyszłości - Stefan Żeromski
 
BAL KARNAWAŁOWY W NASZEJ SZKOLE | 2019-03-19

   Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tradycją zabawa karnawałowa w naszej szkole odbyła się w godzinach popołudniowych 28 lutego 2019 przy współpracy Rady Rodziców. Tego dnia uczniom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała nieco inaczej niż na co dzień, zmieniła się w prawdziwą salę balową.  Udekorowana łańcu

więcej
NASI UCZNIOWIE W LACROIX | 2019-03-19
    6 marca uczniowie klasy ósmej pojechali z wizytą do Lacroix Electronics w Kwidzynie. Wizyta miała charakter szkoleniowy. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności z dziedziny elektroniki.
 
   Podczas wizyty na hali produkcyjne
8 MARCA | 2019-03-19
    8 marca to od ponad 100 lat Międzynarodowy Dzień Kobiet. Tego dnia panie - i te starsze i te młodsze - świętują na całym świecie i cieszą się z tego, że są kobietami!
 
   W tym dniu w naszej szkole odbył się apel, podczas kt&oacu
Walentynki | 2019-03-07

 

walenty4.jpg

 

   Walentynki mają swoje głębokie korzenie jeszcze w czasach pogańskich. W starożytnym Rzymie 14 lutego

Bożę Narodzenie - Zatrzymaj się na chwilę | 2019-03-02

   Dnia 20 grudnia 2018 odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Bożego Narodzenia. Uczniowie wraz z nauczycielami, pracownikami obsługi i rodzicami mogli uczestniczyć w montażu słowno - muzycznym pt.: "Zatrzymaj się na chwilę".


   Prowadzący uczniowie Przemek Rozpierski, Oliwia Grzebalska i Wiktoria Lewandowska z klasy VIII oraz uczniowie klasy V przypomnieli zwyczaje Bożonarodzeniowe, których opowiadanie było urozmaicone bajką Hansa Christiana Andersena ,,Dziewczynka z zapałkami".  W tej roli wystąpiła uczennica klasy VIII Weronika Klimowicz. Ta wzruszająca baśń stworzyła okazję do rozmowy o osobach potrzebujących pomocy. Być może takie osoby są bardzo blisko nas, trzeba tylko tak patrzeć, aby je dostrzec, zauważyć.  Potem ważna będzie choćby najdrobniejsza pomoc.


   W trakcie przedstawienia uczestnicy mogli śpiewać wspólnie kolędy przygotowane na karaoke, recytowane były także wiersze przez najmłodszych uczniów, a zaśpiewana przez nich piosenka ,,Świeć gwiazdeczko świeć" nagrodzona została gromkimi brawami.  Także brawa otrzymały dziewczęta śpiewające solo współczesne piosenki o tematyce Bożonarodzeniowej: Adrianna Bąkowska - Lis (kl.VI) i Weronika Klimowicz (kl.VIII).


  Następnie głos zabrała pani Małgorzata Kensicka - Knyblewska i pan dyrektor Maciej Manowski, przekazali oni życzenia dla wszystkich. Pan Dyrektor także rozpoczął dzielenie się opłatkiem i osobiście każdemu go podał.


   Wszyscy mogli także skosztować przepysznych ciast przygotowanych przez rodziców dzieci. O atmosferę i piękny wystrój sali zadbali wszyscy nauczyciele - wychowawcy i pracownicy obsługi. Wigilia i całe spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze, które przygotowała p. Hanna Górecka przy pomocy p. Beaty Lejmanowicz, a chłopcy z klasy VIII Przemek Rospierski i Dawid Hes zadbali o stronę techniczną i instalację potrzebnego sprzętu.


   Uwieńczeniem spotkania były odwiedziny Świętego Mikołaja. Wszyscy zostali obdarowani prezentami.  Uczniowie występujący na koniec wyrecytowali dla wszystkich miłe życzenia:

Niech wiara w cud cichutko dojrzewa.
Niech rodzi się w ludziach nadzieja.
Niech miłość zapanuje na świecie.
I niech w każdym ludzkim serc
na świat przyjdzie Boże Dziecię.

Informacja: Hanna Górecka

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy | 2019-01-29

   13 stycznia 2019 roku odbył się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jego celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W P

NASI UCZNIOWIE WŚRÓD NAJLEPSZYCH !!!!! | 2018-12-16

    Dnia 12 grudnia w świetlicy wiejskiej w Cyganach odbyła się uroczysta gala podsumowująca III Gminny Festiwal Talentów. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, a wśród nich m.in. wójt gminy Gardeja p. Kazimierz Kwiatkowski, prezes Fundacji PROJEKT p. Mieczysław Dzikowski, pełnomocnik ds. oświaty p. Małgorzata Kęsicka - Knyblewska oraz dyre

Szkolne Mikołajki | 2018-12-15

   Mikołajki to wyjątkowy dzień, kiedy to święty Mikołaj odwiedza wszystkie grzeczne dzieci. Święty nie zapomniał o dzieciach z naszej szkoły. Pojawił się niespodziewanie na szkolnym korytarzu w towarzystwie Pani Mikołajowej i Śnieżynki. Przyniósł ze sobą kosz przepysznych cukierków, którymi obdarował uczniów naszej szkoły. Dzieci, w podziękowaniu

1
2
Marzec 2019
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031