Kochając marzy się o przyszłości - Stefan Żeromski
 
Filmowo - czytelniczy sukces uczniów ze szkoły w Trumiejach! | 2019-05-20
rutka_miniatura.jpg

   23 marca 2019 r. zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trumiejach brał udział w potyczkach Powiatowego Konkursu Czytelniczego w Sadlinkach.

   Klaudia Gołembiewska, Szymon Kawski oraz Kacper Wiśniewski doskonale poradzili sobie z zadaniami dotyczącymi treści książki Joanny Fabickiej pt. "Rutka", za co zostali uhonorowani wyróżnieniem. Sukcesom nie było jednak końca, ponieważ uczniowie zdobyli I miejsce w kategorii: film. Przy jego nakręceniu pracowali także: Kacper Szymański, Korneliusz Siedlecki, Michał Cichocki z klasy szóstej oraz: Sandra Wiśniewska, Agnieszka Wijata, Zuzanna Zenke, Ilona Fidler, Wojciech Witkowski, Kacper Urbaniak, Antoni Urbański z klasy czwartej.

   Zabawne sceny uczniowskiej ekranizacji mieszały się z wywołującymi zadumę obrazami przeszłości. Książka opowiada bowiem o tajemniczej dziewczynce o imieniu: Rutka, pojawiającej się w życiu znudzonej już wakacjami Zosi Sardynki. Mimo, że autorka bardzo uważała, aby w treści utworu nie pojawiły się słowa: "wojna", "getto" czy "Żydzi", to sprawny czytelnik doskonale odczyta powieść jako historię o II wojnie światowej i Holokauście. Opowieść o Rutce przybliżyła uczestnikom konkursu ten trudny do pojęcia nawet dorosłym okres dziejów, a jednocześnie dała im możliwość filmowego debiutu, odkrycia aktorskich talentów i przy okazji - zdobycia dla szkoły autografu pisarki.   Opiekunem uczniów w tym niecodziennym przedsięwzięciu była nauczycielka: Małgorzata Klain. Zdobywcom nagród gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze filmowej kariery!

rutka_midi1.jpg
rutka_midi2.jpg

  fotogaleria

 

DYREKTOR
       Maciej Manowski

228 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA | 2019-05-14

   Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczyście obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Wielkim świętem państwowym była w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej, zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Pol

więcej
Uczniowie klas ósmych na Targach Edukacyjnych | 2019-04-08

  Ósmoklasiści z naszej szkoły podczas pobytu na Targach Edukacyjnych w dniu 21 marca 2019 r. mogli zapoznać się z bogatą ofertą przygotowaną przez szkoły średnie powiatu kwidzyńskiego. Ponadto przyszli absolwenci zwiedzali kwidzyńskie szkoły i mogli przekonać się, co przygotowano dla nich wraz z nadejściem nowego roku szkolnego. Zainteresowanie było duże. Niek

więcej
Witamy WIOSNĘ | 2019-04-04
WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR.
WIOSNA, ZNÓW NAM UBYŁO LAT!


   Słowa tej popularnej piosenki Skaldów wykonała cała społeczność szkolna z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.
Tego dnia zielona szkolna brać doskonale się baw

BAL KARNAWAŁOWY W NASZEJ SZKOLE | 2019-03-19

   Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tradycją zabawa karnawałowa w naszej szkole odbyła się w godzinach popołudniowych 28 lutego 2019 przy współpracy Rady Rodziców. Tego dnia uczniom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała nieco inaczej niż na co dzień, zmieniła się w prawdziwą salę balową.  Udekorowana łańcu

więcej
NASI UCZNIOWIE W LACROIX | 2019-03-19

    6 marca uczniowie klasy ósmej pojechali z wizytą do Lacroix Electronics w Kwidzynie. Wizyta miała charakter szkoleniowy. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności z dziedziny elektroniki.

 

   Podczas wizyty na hali produkcyjnej uczniowie m

8 MARCA | 2019-03-19

    8 marca to od ponad 100 lat Międzynarodowy Dzień Kobiet. Tego dnia panie - i te starsze i te młodsze - świętują na całym świecie i cieszą się z tego, że są kobietami!

 

   W tym dniu w naszej szkole odbył się apel, podczas którego ucz

Walentynki | 2019-03-07

 

walenty4.jpg

 

   Walentynki mają swoje głębokie korzenie jeszcze w czasach pogańskich. W starożytnym Rzymie 14 lutego

1
2
3
Sierpień 2019
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031