Kochając marzy się o przyszłości - Stefan Żeromski
 
Czas do szkoły | 2014-08-29

 29_1409291617.gif

   Na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 zapraszamy w poniedziałek 1 września 2014 r. Początek o godz. 10.00 w sali gimnastycznej. Po uroczystości odbędą się spotkania z wychowawcami w s

więcej
Ogólnopolski Turniej BRD | 2014-05-01

   W dniu 16 kwietnia w Szkole Podstawowej w Otłowcu został przeprowadzony XXXVII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

   Naszą szkołę reprezentowali:

Dzień Seniora | 2014-02-25
   "Niech Ci pachną kwiaty, drzewa, niech Ci wszystko sto lat śpiewa"- to  hasło towarzyszyło podczas uroczystości Dnia Seniora, poświęconej wszystkim babciom i dziadkom, która odbyła się 14 lutego 2014 w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego  w Trumiejach. W tym dniu  wspaniałym pamiętaliśmy o naszych seniorach, którzy byli chlubą i ozdobą naszej miejscowości. W kameralnej atmosferze przy blasku świec, kawie, herbacie i słodkim "co nie co" dziadkowie i babcie spędzili miło czas.
    W uroczystości wzięli udział: uczniowie, babcie i dziadkowie zaproszeni przez swoich wnuków i wnuczki oraz imiennie zaproszeni goście (seniorzy) przez p. Beatę Tomaszewską.  Oprócz seniorów swoją obecnością zaszczycili nas również  mieszkańcy oraz zespół folklorystyczny "Cyganeczki" z Cygan. W ładnie udekorowanej sali gimnastycznej przez p. Małgorzatę Kaźmierczak-Bollin licznie zgromadzeni goście zasiedli przy ładnie ustrojonych stołach przygotowanych przez p. Alinę Kolińską, p. Lucynę Sobiesiak oraz wychowawców. Podczas uroczystości  uczniowie chcieli dać odczuć wszystkim seniorom jak bardzo są ważni, potrzebni, jak bardzo są kochani. Sala wypełniona po brzegi przez seniorów, którzy przybyli podziwiać  występy swoich wnuków, łzy wzruszeń, uśmiech na twarzach, mocniejsze bicie serduszek, nastrój jaki wszystkim się udzielił ogarnął serca, duszę radością szczęścia i wesela. Tak w kilku słowach można opisać Dzień Seniora. Spotkanie  rozpoczęła dyrektor szkoły p. Teresa Nawrocka, która przywitała zebranych gości, krótkim ale ładnym przemówieniem. Następnie uczniowie klas IV-V przedstawili montaż słowno-muzyczny przygotowany przez p. Justynę Horowską. Swoim występem artystycznym także  oczarowali wszystkich seniorów uczniowie klas młodszych 0-III, którzy śpiewali piosenki i  recytowali wierszyki swoim babciom  i dziadkom pod czujnym okiem swoich wychowawców.
    Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne, taneczne oraz aktorskie. Nie zabrakło również współczesnych rytmów muzycznych. Wspaniałymi tancerzami okazali się uczniowie kl. VI, którzy przedstawili oszałamiający współczesny taniec przygotowany pod kierunkiem p. Ireny Morus.
    Na koniec części artystycznej dzieci odśpiewały "Sto lat". Babcie i dziadkowie zostali obdarowani laurkami, kwiatkami własnoręcznie przygotowanymi przez uczniów i słodkim poczęstunkiem. Nie zabrakło również drobnych upominków, o które zatroszczyła się p. Teresa Antolak  dla seniorów, którzy niestety nie mieli wnuków w naszej szkole, by zapewnić im choć trochę radości. Oprócz uczniów, gościnnie wystąpiły panie z zespołu "Cyganeczki"  które przybliżyły babciom i dziadkom swoim wystąpieniem piosenki z ich młodości.
    Impreza dała świadectwo uczniom, iż babcia i dziadek to wielki skarb dla wnuków i była okazją do promocji szkoły w środowisku lokalnym. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość, szacunek i przywiązanie do swoich dziadków. Cały występ  bardzo się podobał o czym świadczyły  gromkie brawa. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!
AKCJA NOWA SEGREGACJA | 2013-12-18

   W dniu 14 grudnia został rozstrzygnięty gminny konkurs pod hasłem „Akcja nowa segregacja". Organizatorem konkursu było Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Wandowie, a całość przygotowała i przeprowadziła nauczycielka biologii p. Agnieszka Rentflejsz przy wsparciu p. Jerzego Rutkowskiego z urzędu gminy w Gardei. Konkurs adresowany był do uczniów sz

więcej
95 Rocznica Odzyskania Niepodległości Polski | 2013-11-18

   Dziś zmartwychwstałaś Polsko Odrodzona" - to hasło towarzyszyło podczas wieczornicy poświęconej 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która odbyła się 12 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trumiejach. 

 

1
Luty 2019
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728