Kochając marzy się o przyszłości - Stefan Żeromski
 
PRZECZYTAJ MI STARSZY KOLEGO | 2016-04-29

   W ramach realizacji rządowego projektu "Książki naszych marzeń została przeprowadzona akcja na początku kwietnia 2016r. pt. Poczytaj mi starszy kolego pod kierunkiem wychowawcy świetlicy p. Justyny Horowskiej. 

   Uczennice z klasy IV-V Kornelia Piórkowska, Oliwia Grzebalska oraz Wiktoria L

więcej
Dzień Seniora | 2016-01-29

  Dzień Seniora  to jeden z ważniejszych dni w życiu naszej szkoły, gdyż jest poświęcony wszystkim babciom i dziadkom. Wiedzą o tym całkiem małe i te większe już wnuczęta.

   Spotkaliśmy się z naszymi seniorami 22 stycznia 2016r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trumiejach. W tym dniu każdy minę

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW | 2015-12-08

   Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trumiejach są już pełnoprawnymi uczniami. Dnia 23 listopada 2015r. w sali gimnastycznej przystrojonej przez wychowawcę i rodziców, odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Uczniowie przygotowali ciekawą część artystyczną. Wykazali się recytacją wierszyków oraz pięknym śpiewaniem, a t

więcej
ŚNIADANIE DAJE MOC | 2015-12-07

   Jak co roku 6 listopada 2015 r. uczniowie klas I - III wzięli aktywny udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc". W akcję zaangażowali się również rodzice uczniów,  zaopatrując dzieci w zdrowe artykuły spożywcze. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji, przygotowując wspólnie z rodzicami posiłek oraz nakrywając do sto

więcej
SUKCES UNIHOKEISTÓW. | 2015-11-27

   Jak co roku początek  roku szkolnego rozpoczyna rywalizacje w unihokeju w szkolnych rozgrywkach pod egidą Szkolnego Związku Sportowego. Reprezentacje wyłonione w rozgrywkach gminnych biorą udział w turnieju o mistrzostwo powiatu, które daje prawo uczestniczenia w półfinale województwa. Pierwszy tydzień listopada stał właśnie pod znakiem rozgrywek

więcej
TURNIEJ UNIHOKEJA ROCZNIK 2003 | 2015-11-27

   Unihokej łączy dzieci to Ogólnopolska akcja mająca na celu popularyzacje unihokeja wśród najmłodszych. W czterech miejscowościach w Polsce (Prabuty, Swarzędz , Chudek i Żurawica) rozegrano turnieje w kategorii dziewcząt i chłopców rocznik 2003 i młodsi.


   Drużyna chłopców

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ | 2015-10-21
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
 

    14 października 2015 roku  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej potocznie zwanym Dniem Nauczyciela oraz imieniny patrona naszej szkoły Stefana Żeromskiego.  Akademię szkolną przygotowali uczniowie klasy IV, V i VI pod kierunkiem p. Justyny Horowskiej. Młodzi artyści pieśnią i słowem  uświetnili ten wyjątkowy dzień przedstawiając humorystyczne przedstawienia, w którym poprzez wiele ciekawych wierszy, scenek kabaretowych obrazujących pracę wychowawców oraz piosenek dziękowali swoim nauczycielom za uśmiech i codzienny trud włożony w ich wychowanie. Podczas uroczystości młodzież szkolna prezentowała się wspaniale, bo tego dnia wszyscy przyszli ubrani na galowo. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło z serca naszych uczniów w kierunku nauczycieli i pracowników oświaty. Uczniowie docenili wysiłek włożony w kształtowanie ich umysłów i serc podkreślając, iż  nauczyciel jest ich wzorem, obrońcą i mentorem, a jest też ich celem by był przyjacielem.

   W ładnie udekorowanej sali  gimnastycznej przez p. Annę Rybicką i p. Małgorzatę Kaźmierczak-Bollin zasiedli licznie zgromadzeni uczniowie naszej szkoły, szanowne grono pedagogiczne,  pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście: ksiądz Mirosław Bułecki oraz sekretarz gminy p. Jan Sadowski.  Po części artystycznej delegacja uczniowska  złożyła kwiaty w izbie patrona naszej szkoły.


   Na zakończenie  głos zabrała pani Dyrektor Teresa Nawrocka która złożyła życzenia i podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę i zaangażowanie w życie szkoły oraz  przypomniała wszystkim uczniom, że Dzień Edukacji Narodowej to nie tylko święto nauczycieli, ale też wszystkich osób, które w jakiś sposób są związane ze szkołą. Uczniowie wręczyli kwiaty i złożyli życzenia. Apel sprawił, że uczniowie poczuli się ważni, bo Dzień Edukacji Narodowej jest też świętem wszystkich uczniów. Po reakcji publiczności było widać, że uroczystość przebiegła w miłej i wesołej atmosferze. Mamy nadzieję że to wydarzenie w naszej szkole długo pozostanie w pamięci.

 

39_1445455022.jpg

 


    fotogaleria

Justyna Horowska
1
Styczeń 2020
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031