Kochając marzy się o przyszłości - Stefan Żeromski
 
PRZECZYTAJ MI STARSZY KOLEGO | 2016-04-29

   W ramach realizacji rządowego projektu "Książki naszych marzeń została przeprowadzona akcja na początku kwietnia 2016r. pt. Poczytaj mi starszy kolego pod kierunkiem wychowawcy świetlicy p. Justyny Horowskiej. 

   Uczennice z klasy IV-V Kornelia Piórkowska, Oliwia Grzebalska oraz Wiktoria L

więcej
Dzień Seniora | 2016-01-29

  Dzień Seniora  to jeden z ważniejszych dni w życiu naszej szkoły, gdyż jest poświęcony wszystkim babciom i dziadkom. Wiedzą o tym całkiem małe i te większe już wnuczęta.

   Spotkaliśmy się z naszymi seniorami 22 stycznia 2016r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trumiejach. W tym dniu każdy minę

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW | 2015-12-08

   Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trumiejach są już pełnoprawnymi uczniami. Dnia 23 listopada 2015r. w sali gimnastycznej przystrojonej przez wychowawcę i rodziców, odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Uczniowie przygotowali ciekawą część artystyczną. Wykazali się recytacją wierszyków oraz pięknym śpiewaniem, a t

więcej
ŚNIADANIE DAJE MOC | 2015-12-07

   Jak co roku 6 listopada 2015 r. uczniowie klas I - III wzięli aktywny udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc". W akcję zaangażowali się również rodzice uczniów,  zaopatrując dzieci w zdrowe artykuły spożywcze. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji, przygotowując wspólnie z rodzicami posiłek oraz nakrywając do sto

więcej
SUKCES UNIHOKEISTÓW. | 2015-11-27

   Jak co roku początek  roku szkolnego rozpoczyna rywalizacje w unihokeju w szkolnych rozgrywkach pod egidą Szkolnego Związku Sportowego. Reprezentacje wyłonione w rozgrywkach gminnych biorą udział w turnieju o mistrzostwo powiatu, które daje prawo uczestniczenia w półfinale województwa. Pierwszy tydzień listopada stał właśnie pod znakiem rozgrywek powiatowych.


    O prawo udziału w półfinale województwa, w hali sportowej w Prabutach walczyła drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Trumiejach.


   Pierwszym przeciwnikiem chłopców z Trumiej byli koledzy "zza miedzy"  mianowicie z Gardei, którzy wygrali gminny turniej pokonując zespól z Trumiej 2-1 ale ponieważ w zeszłym roku mistrz powiatu był z gminny Gardeja dlatego w tym roku prawo gry w powiatowym finale miały dwa pierwsze zespoły z rozgrywek gminnych. Tak wiec pierwszy mecz był rewanżem za finał gminy. Tym razem górą byli chłopcy z Trumiej wygrywając 3-1. Drugi mecz reprezentanci gminy Gardeja rozegrali z gospodarzami a wiec z chłopcami z Prabut. Po bardzo ciężkim boju lepsi okazali sie goście wygrywając 1-0. Podobnym wynikiem zakończył sie mecz zespołu z Trumiej z drużyną z Rakowca. Ostatni mecz z SP 6 z Kwidzyna miał zdecydować o mistrzostwie. Ponieważ "szóstka" wcześniej zremisowała z Prabutami ostatni mecz musiała wygrać, chłopcom z Trumiej wystarczył remis. Zawodnicy z Trumiej plan wykonali remisując 1-1. Wygrywając turniej powiatowy awansowali do półfinału województwa. To bardzo duży sukces tym bardziej, ze drużyna z Trumiej składała sie tylko z 6 chłopców (na boisku gra sie "piątkami") tak więc praktycznie bez zmian.

40_1448643192.jpg
   Reprezentacja SP Trumieje: Piotr Jankowski, Mateusz Witkowski, Mikołaj Urbański, Sebastian Murawski, Adrian Rosenow, Bartosz Rutkowski, trener Marek Ścibiński.

     Tydzień później również w Prabutach rozegrano półfinał województwa. Nasi chłopcy rozpoczęli turniej niestety od porażki z reprezentacją SP z Nowego Dworu Gdańskiego 1-0. Był to bardzo zacięty i wyrównany mecz, niestety jedyna  bramka padła po wyraźnym błędzie naszego obrońcy. Kolejny mecz rozegraliśmy z chłopcami z Mikołajek Pomorskich, którzy reprezentowali powiat sztumski. Trzeba przyznać, ze po dość słabym meczu i bardzo dużej nieskuteczności naszych chłopców naszym przeciwnikom udało sie z nami zremisować 1-1. Ostatni mecz z najlepszą drużyną turnieju SP 3 Malbork przegraliśmy 2-0 ostatecznie zajmując 3 miejsce.


   Udział naszych chłopców w półfinale i zajecie w nim 3 miejsca to bardzo dobry wynik i duże osiągnięcie

M.Ś.

TURNIEJ UNIHOKEJA ROCZNIK 2003 | 2015-11-27

   Unihokej łączy dzieci to Ogólnopolska akcja mająca na celu popularyzacje unihokeja wśród najmłodszych. W czterech miejscowościach w Polsce (Prabuty, Swarzędz , Chudek i Żurawica) rozegrano turnieje w kategorii dziewcząt i chłopców rocznik 2003 i młodsi.


   Drużyna chłopców

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ | 2015-10-21
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
 

    14 października 2015 roku  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej potocznie zwanym Dniem Nauczyciela oraz imien

1
Luty 2019
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728